Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugie miejsce głogowskiego policjanta w finale międzynarodowych zawodów Elite Race 2017

Data publikacji 17.02.2017

Głogowski policjant, starszy sierżant Łukasz Wesołowski, zajął drugie miejsce w finale międzynarodowych zawodów Elite Race 2017. Uczestnicy rywalizowali ze sobą przy pomocy trenażerów rowerowych pokonując na nich wirtualną trasę. W tej edycji brali udział reprezentanci z Polski, Litwy i Estonii. O randze tych zawodów świadczyć może również to, że w jednym z finałów brała udział dwukrotna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim - Maja Włoszczowska.

W ubiegłym tygodniu w Lubinie miał miejsce finał międzynarodowych zawodów Elite Race 2017. Jego uczestnicy pokonywali na specjalnym rowerze treningowym, wirtualną trasę jednego ze znanych, największych wyścigów kolarskich. Głogowski policjant, pasjonat kolarstwa, starszy sierżant Łukasz Wesołowski zajął w tych zawodach II miejsce.

To nie pierwszy sukces Łukasza. W sezonie wiosenno – jesiennym uczestniczył w zawodach terenowych i odnosił w nich sukcesy. Podczas rozgrywanych w sierpniu 2016 roku w Przybyszewie Mistrzostwach MTB Policjantów, zajął II miejsce.

Kolarstwo górskie to pasja starszego sierżanta Łukasza Wesołowskiego, który jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie pracuje jako dzielnicowy. Zima to bardzo trudny czas dla kolarzy. Jednak jak twierdzi Łukasz Wesołowski, trening zimową porą to fundament kolarskiej wydolności, trzeba solidnie przepracować ten trudny okres w roku, żeby wiosną z uśmiechem triumfu wjeżdżać na linię mety. Tak też twierdzą mistrzowie tej dyscypliny sportowej. Warto dodać, że w jednym z finałów Elite Race 2017, brała udział dwukrotna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim - Maja Włoszczowska.

KWP we Wrocławiu / kp

Powrót na górę strony