Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BUS & TRUCK – WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TAKŻE TYCH „CIĘŻSZYCH”

Data publikacji 17.02.2017

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i Urzędu Celnego prowadzili działania BUS & TRUCK. Ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu krośnieńskiego zwłaszcza, w kontekście busów i pojazdów ciężarowych. Również kujawsko-pomorscy policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania "Truck & Bus". W akcji wzięło udział łącznie 497 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 3 069 pojazdów.

Działania Bus & Truck, to jedne z działań realizowanych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego na terenie powiatu krośnieńskiego, których celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, a także eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonaniem transportu drogowego osób i rzeczy. W czwartek (16 lutego br.) policjantów drogówki wspomagali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz Urzędu Celnego. Funkcjonariusze kontrolując w szczególności kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów, zwracali szczególną uwagę na sposób i rodzaj przewożonego towaru oraz czy kierowcy nie przewożą pasażerów ponad stan dopuszczalny dla danego pojazdu. Jak zawsze podczas prowadzonych działań kontrolowane były dokumenty uprawniające do kierowania oraz wykonywania zawodu kierowcy, czas pracy oraz stan trzeźwości. Mundurowi dużą uwagę przywiązywali, również do sprawdzenia dokumentów pojazdu oraz jego stanu technicznego. Konsekwencji mogli spodziewać się także kierowcy jadący z nadmierną prędkością, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, bądź łamiący inne przepisy ruchu drogowego.

Podczas trwania akcji policjanci skontrolowali ponad 60 pojazdów, z czego 28 to samochody ciężarowe oraz nałożyli 17 mandatów karnych, w tym 3 za przekroczenie prędkości przez kierującego ciężarówką. Na szczęście obyło się bez zatrzymania dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy.

***

Wczoraj (16.02.17) od wczesnych godzin rannych kujawsko-pomorscy policjanci wydziału ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów. W czasie prowadzonych działań kontrole drogowe obejmowały głównie aspekty bezpośrednio związane z bezpieczeństwem przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania i przestrzeganie przez nich przepisów drogowych.

W akcji wzięło udział 497 policjantów oraz 49 funkcjonariuszy innych służb. Skontrolowali 3 069 pojazdów, w tym 1 252 samochody ciężarowe i 11 autobusów. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 252 pojazdy, których stan techniczny nie był zgodny z wymogami technicznymi, natomiast aż 30 aut nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy.

Mundurowi zatrzymali 177 dowodów rejestracyjnych oraz stwierdzili 7 naruszeń czasu pracy kierowców. Policjanci ujawnili 467 wykroczeń przekroczenia prędkości przez kierujących, z czego 109 było popełnionych przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Nałożyli 1 135 mandatów karnych na kierujących i zatrzymali 7 praw jazdy. Policjanci zatrzymali także jednego kierującego pod wpływem alkoholu, który był kierowcą samochodu ciężarowego.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych jego uczestników.

 

Działania "Truck & Bus" w powiecie radziejowskim

Działania "Truck & Bus" w powiecie inowrocławskim

Działania "Truck & Bus" w powiecie włocławskim

Działania "Truck & Bus" w powiecie nakielskim

KWP w Gorzowie Wlkp. / KWP w Bydgoszczy / mg / kp

  • BUS & TRUCK – WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TAKŻE TYCH „CIĘŻSZYCH”
  • BUS & TRUCK – WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TAKŻE TYCH „CIĘŻSZYCH”
  • BUS & TRUCK – WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TAKŻE TYCH „CIĘŻSZYCH”
  • BUS & TRUCK – WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TAKŻE TYCH „CIĘŻSZYCH”
  • BUS & TRUCK – WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TAKŻE TYCH „CIĘŻSZYCH”
  • BUS & TRUCK – WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TAKŻE TYCH „CIĘŻSZYCH”

Opis filmu: BUS & TRUCK – WSPÓLNIE DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TAKŻE TYCH „CIĘŻSZYCH”

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.01 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.94 MB)

Powrót na górę strony