Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna woda zimą

Data publikacji 18.02.2017

Na długo w pamięci uczniów pozostanie lekcja, która odbyła się nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Tematem tych nietypowych zajęć było bezpieczeństwo na akwenach w okresie zimowym. W zajęciach wzięli udział licealiści oraz mieszkańcy wypoczywający na "Paprocanach". Lekcję prowadzili ratownicy z tyskiego WOPR-u, strażacy oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach odbyła się nietypowa lekcja. Tematem zajęć były "Zasady bezpiecznego zachowania na lodzie i postępowania w przypadku jego załamania". W trakcie spotkania uczniowie podczas rozmów z policjantami, WOPR-owcami i strażakami dowiedzieli się m.in. jak pomóc osobie pod którą załamał się lód bez specjalistycznego sprzętu.

Punktem kulminacyjnym był pokaz ratowników WOPR-u wraz z strażakami, z zakresu zasad bezpiecznego zachowania na lodzie i postępowania w przypadku jego załamania. Dodatkowo każdy z uczestników spotkania mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów czy strażaków w codziennej służbie. Działania te miały na celu uświadomienie uczestnikom, że nawet w czasie beztroskiego wypoczynku mogą spotkać się z licznymi zagrożeniami.

KWP w Katowicach / mg

  • Bezpieczna woda zimą
  • Bezpieczna woda zimą
  • Bezpieczna woda zimą
  • Bezpieczna woda zimą
  • Bezpieczna woda zimą
  • Bezpieczna woda zimą

Opis filmu: Bezpieczna woda zimą

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.45 MB)

Powrót na górę strony