Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymał go policjant wracający do domu po skończonej służbie

Data publikacji 19.02.2017

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi gminy Pasym, który pijany spowodował kolizję, a następnie wraz z kolegą uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając w aucie 17-letnią koleżankę. Nie uniknie jednak odpowiedzialności. Został zatrzymany kilka kilometrów dalej przez policjanta wracającego po skończonej służbie do domu.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilkanaście minut po godzinie 4.00 rano. Kierujący hondą przejechał przez skrzyżowanie ulic Krasickiego i Synów Pułku, uderzył w barierki ochronne i wpadł  na teren ogródków działkowych. 21-letni kierowca i jego 19-letni kolega uciekli z miejsca zdarzenia zostawiając w aucie młodszą koleżankę. 17-latka z urazem ręki trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Jednym ze świadków zdarzenia był policjant w czasie wolnym od służby. Dogonił jednego z uciekających mężczyzn, zatrzymał 19-latka i przekazał go w ręce umundurowanych funkcjonariuszy. Dokładny wygląd drugiego z uciekinierów został podany wszystkim patrolom na terenie miasta.

21-latek nie cieszył się długo wolnością. Wracający do domu po skończonej służbie oficer dyżurny na drodze przy Jeziorze Skanda zauważył młodego mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał jednego ze sprawców kolizji. Zatrzymał go i wezwał na miejsce umundurowanych funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Mieszkaniec gminy Pasym przyznał się, że to on kierował hondą i spowodował kolizję. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

Niestety, to nie jedyny przypadek, kiedy kierowca jadący na "podwójnym gazie" powoduje wypadek czy kolizję. Również wczoraj w pobliżu m. Cerkiewnik jadący motorowerem 36- latek na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia nie były groźne, a mężczyzna jechał sam. Jak się okazało, był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 3 promile tej substancji.

Policjanci apelują, aby kierować się rozsądkiem i być odpowiedzialnym. Nawet niewielka ilość alkoholu dyskwalifikuje nas do kierowania autem. Piłeś - nie jedź. Ta prosta zasada powinna przyświecać każdemu kierowcy.

KWP w Olsztynie / mg

Opis filmu: Pijany spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymał go policjant wracający do domu po skończonej służbie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.53 MB)

Powrót na górę strony