Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Sulejówka odzyskali relikwiarz św. Jana Pawła II

Data publikacji 20.02.2017

Dzięki pracy operacyjnej i zaangażowaniu policjantów z Komisariatu Policji w Sulejówku odzyskano relikwiarz z relikwiami św. Jana Pawła II, który został skradziony z kościoła w Sulejówku. Funkcjonariusze ustalili 54-letniego pasera, u którego zabezpieczyli relikwiarz i 58-latka podejrzanego o jego kradzież.

Policjanci z komisariatu Policji zaangażowali się w wykrycie sprawy dotyczącej kradzieży ozdobnego relikwiarza z relikwiami św. Jana Pawła II, który skradziono z kościoła w Sulejówku. Dla policjantów priorytetem stało się wykrycie tej sprawy i zatrzymanie osób, które mogły mieć związek z kradzieżą.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że związek z kradzieżą mógł mieć 58-letni mieszkaniec Sulejówka. Skradziony relikwiarz miał trafić do 54-letniego pasera, też z Sulejówka.

Policyjne informacje potwierdziły się, kiedy u pasera odnaleziono i zabezpieczono zaginiony relikwiarz. Obydwaj mężczyźni trafili do komisariatu.

Policjanci z zespołu kryminalnego zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów karnych: 58-latek usłyszał zarzut popełnienia kradzieży, a 54-latek zarzut paserstwa umyślnego, czyli przestępstwa polegającego na zakupie oraz ukrywaniu przedmiotu pochodzącego z przestępstwa.

To jeszcze nie koniec tej sprawy. Obydwaj podejrzani mogą niebawem odpowiedzieć przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KSP / kp

 

  • policjant z odzyskanym relikwiarzem
Powrót na górę strony