Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbrodnia sprzed 13 lat. Kto za nią stoi?

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. w Gorzowie z tzw. Archiwum X” prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności brutalnego zabójstwa, do którego doszło latem 2003 r. w województwie lubuskim. Ofiarą był obywatel Białorusi – po latach udało się ustalić jego tożsamość i okoliczności przyjazdu do Polski.

7 sierpnia 2003 r. z rzeki Odry w miejscowości Kosarzyn w powiecie krośnieńskim ujawniono zwłoki ofiary brutalnego zabójstwa. Początkowo sprawa była prowadzona przez policjantów z Krosna Odrzańskiego i nadzorowana przez tamtejszą Prokuraturę.

Z uwagi na brak możliwości procesowych, sprawa w 2003 r. formalnie została umorzona, a tożsamość ofiary nie została ustalono. Mimo tego czynności operacyjne cały czas były prowadzone.

Dzięki wysiłkom policjantów z tzw. „Archiwum X” Komendy Wojewódzkiej Policji  w Gorzowie Wlkp. po 13 latach możliwe było ustalenie tożsamości ofiary. Okazało się, że ofiarą był:

Piatrou Schautsou Viachaslau

ur. 11.02.1968r. w Mińsku

Nadal nie są jednak znane dokładne wszystkie okoliczności tej sprawy. Policjanci krok po kroku zbierają ważne i istotne informacje dotyczące tego zdarzenia. Nie ustalono miejsca pobytu Białorusina na terenie województwa lubuskiego. Wiadomo z policyjnych ustaleń jedynie, że podczas pobytu miał on udać się do jednej z firm na terenie Rzepina w powiecie słubickim.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do osób, które mogły znać denata bądź posiadają jakiekolwiek informacje w przedmiotowej sprawie o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub telefon na nr 997.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Powrót na górę strony