Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 20.02.2017

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu, organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja odbędzie się 17 marca 2017r. w godzinach od 10.00 do 14.00, na terenie SPPP w Opolu, przy ul. Oleskiej 95.

Akcja związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Akcja odbędzie się w dniu 17 marca br., w godzinach 10 - 14 na terenie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, przy ul. Oleskiej 95, gdzie zostanie podstawiony „Krwiobus” - autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, pozwalający na przeprowadzenie zbiórki krwi.

W tym dniu, swoje wyposażenie w codziennej służbie zaprezentują policjanci ruchu drogowego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu oraz sekcji antyterrorystycznej.

Do udziału w zbiórce krwi zachęcamy także mieszkańców naszego województwa. Takie wspólne działania mają dać poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji służb wokół idei krwiodawstwa.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony