Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków i uprawę konopi

Data publikacji 21.02.2017

Do 10 lat więzienia grozi 33-latkowi z Dolnego Śląska zatrzymanemu przez policjantów z Radomia i Grójca. Mężczyzna uprawiał konopie. Marihuana miała być rozprowadzana na terenie powiatu grójeckiego. Natomiast policjanci z Ząbkowic zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nich oraz w garażu i samochodzie środki odurzające, z których można było uzyskać ponad 7 tys. porcji handlowych. Wśród zabezpieczonych substancji była między innymi amfetamina oraz marihuana

Mundurowi z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i komendy powiatowej z Grójca, przy udziale policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeszukali kilka dni temu nieruchomość na terenie gminy Sobótka (woj. dolnośląskie). Policjanci podejrzewali, iż może tam się znajdować nielegalna uprawa konopi.

Przypuszczenia śledczych potwierdziły się. W specjalne przystosowanej piwnicy domu rosło 67 krzaków roślin, w różnym stadium rozwoju. Ujawniono również gotowy susz. W sumie zabezpieczono ponad 3,5 kg marihuany. Podczas przeszukania ujawniono również nielegalny pistolet wraz z tłumikiem oraz amunicją, jak również podrobione dokumenty tożsamości. Rzeczy te zostały zabezpieczone do sprawy.

Mężczyzna został przez Sąd Rejonowy w Grójcu tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

***

Policjanci z ząbkowickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym poruszali się dwaj młodzi mężczyźni w wieku 20 i 21 lat, mieszkańcy tego powiatu. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że jeden z nich, 20-latek posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 500 porcji handlowych tych środków.

Kontynuując działania w tej sprawie, funkcjonariusze przeszukali samochód, a także garaż znajdując tam m.in. marihuanę oraz amfetaminę w ilości, z której można by uzyskać blisko 6600 porcji. Oprócz wymienionych narkotyków zabezpieczono też substancje w postaci białego proszku i tabletek, które będą jeszcze badane.

Nadal wyjaśniane są wszelkie okoliczności tej sprawy - policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Mężczyznom zostały postawione zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śl. na podstawie zgromadzonych dowodów podjął już decyzję wobec obu podejrzanych o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

KWP we Wrocławiu / KWP zs. w Radomiu / kp

 

  • plantacja
  • naboje
  • zabezpieczony susz marihuany

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.29 MB)

Powrót na górę strony