Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z kontrabandą

Data publikacji 21.02.2017

Blisko 1400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli chełmscy policjanci. Jak się okazało należały one do 45-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ten ma na swoim koncie przestępstwa, za które Sąd orzekł karę ponad 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przedstawili mu już zarzuty w związku z tą sprawą. Został też przez nich doprowadzony do zakładu karnego. Policjanci z Włocławka również ujawnili w kontrolowanym aucie kilka tysięcy paczek papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Sprawca uszczuplił w ten sposób Skarb Państwa na prawie 132 tysiące złotych. Grozi mu teraz wysoka grzywna.

Wczoraj przed południem policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Chełmie przeszukali teren jednej z posesji w gminie Chełm. W mieszkaniu i budynkach gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli blisko 1400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 23 tys. zł. Jak się okazało wyroby te należały do mieszkającego tam 45-letniego mężczyzny.

Funkcjonariusze ustalili ponadto, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności seksualnej i obyczajności oraz rodzinie i opiece. Policjanci zatrzymali 45-latka.

Jeszcze tego samego dnia zostały mu przedstawione zarzuty oraz został doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary. Zgodnie z przepisami kodeksu karno - skarbowego posiadanie wyrobów bezakcyzowych zagrożone jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

***

Wczoraj (20.02.br.) przed godz. 18 policjanci z włocławskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli w miejscowości Modzerowo osobową toyotę. Co prawda mundurowi nie mieli uwag co do stanu trzeźwości kierowcy, ani innych okoliczności, ale jednak nie wszystko było takie bez zarzutów.

W bagażniku auta policjanci ujawnili przewożone w kartonach papierosy bez wymaganych polskich znaków skarbowych. W sumie mundurowi zabezpieczyli 5750 paczek papierosów opatrzonych akcyzą jednego z krajów zza wschodniej granicy. Swoim działaniem 40-letni sprawca uszczuplił Skarb Państwa na prawie 132 tys. złotych.

Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (21.02.br.) usłyszy zarzuty z ustawy karnej skarbowej w zakresie posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu wysoka grzywna.

KWP w Lublinie / kp

  • KWP w Lublinie

  • zabezpieczone papierosy
  • KWP w Bydgoszczy

  • Wpadli z kontrabandą
  • Wpadli z kontrabandą
  • Wpadli z kontrabandą
Powrót na górę strony