Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci odnaleźli XVIII wieczny obraz skradziony 25 lat temu z jednego z kościołów

Data publikacji 21.02.2017

Został skradziony w 1992 roku podczas włamania do jednego z kościołów na terenie powiatu polkowickiego. Po 25 latach, XVIII wieczny obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus odnaleźli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu narodowemu. Obraz odnaleziono w jednym z prywatnych wrocławskich domów.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu narodowemu, w ramach prowadzonej sprawy operacyjnej, odnaleźli i zabezpieczyli XVIII wieczny obraz, który w 1992 roku został skradziony podczas włamania do jednego z kościołów na terenie powiatu polkowickiego.

Obraz przedstawiający Madonnę z Dzieciątkiem Jezus, wpisany do rejestru zabytków, policjanci odnaleźli w jednym z prywatnych domów na terenie Wrocławia. Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności dotyczących tego, co przez 25 lat działo się z obrazem i jak trafił w prywatne ręce.

Zabezpieczony obraz, po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, wróci do parafii, skąd został skradziony.

KWP we Wrocławiu / kp

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.88 MB)

Powrót na górę strony