Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pączek zamiast mandatu

Data publikacji 23.02.2017

Tłusty czwartek kojarzy się z pączkami i dlatego część pieszych i kierowców popełniający wykroczenia, zamiast mandatów otrzymywali smakowitego pączka. Akcję w Rudzie Śląskiej przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego w ramach działań „Kontrola Drogowa – Pieszy”. Według policyjnych statystyk to właśnie w czwartki w Rudzie Śląskiej dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych.

Dzisiaj trwają policyjne działania „Kontrola drogowa – pieszy”. W czasie akcji policjanci rudzkiej drogówki patrolują ulice miasta i reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych i kierujących.

Niestety, nasze działania pokazują, że piesi, a także kierujący świadomie łamią przepisy ruchu drogowego tłumacząc zwykle, że są spóźnieni, albo przechodzą przez drogę w miejscu niedozwolonym bo tak mają najkrócej i szybciej. Ostatnie zdarzenia z udziałem pieszych pokazują, że bardzo często sami bagatelizujemy swoje bezpieczeństwo na drodze.

Dlatego też podczas przeprowadzanych kontroli mundurowi koncentrują się właśnie na bezpieczeństwie pieszych, represjonując popełniających wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków. Dzisiaj jednak część patroli wyruszyło w teren wyposażonych w pyszne pączki, które były dawane popełniającym wykroczenia zamiast mandatu. W ten oryginalny sposób policjanci chcą w Tłusty Czwartek zwrócić uwagę na zachowanie bezpieczeństwa na drogach.

KWP w Katowicach / ig

  • Pączek zamiast mandatu
  • Pączek zamiast mandatu
  • Pączek zamiast mandatu
  • Pączek zamiast mandatu
  • Pączek zamiast mandatu
  • Pączek zamiast mandatu

Opis filmu: Pączek zamiast mandatu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.43 MB)

Powrót na górę strony