Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Świdwina zatrzymali trzech sprawców zabójstwa

Data publikacji 23.02.2017

Policjanci ze Świdwina zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 49- latka. Pierwszy z nich trafił do policyjnego aresztu już po kilku godzinach od zgłoszenia, pozostali niedługo po nim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił postawić im jeden z najpoważniejszych zarzutów - zabójstwa. Sąd zastosował wobec wszystkich tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia na terenie Świdwina. Policjanci uzyskali informację, iż przy jednym ze śmietników znajdujących się na terenie miasta znalezione zostało ciało mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 49 - letni mieszkaniec Świdwina. Znaleziony mężczyzna miał obrażenia głowy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten przed śmiercią spożywał alkohol z innymi osobami. Z przeprowadzonych oględzin ciała 49 - latka i zabezpieczonych śladów kryminalistycznych wynika, że mogło dojść do zabójstwa.

Kilka godzin od zgłoszenia zatrzymany został pierwszy z podejrzewanych, a następnego dnia pozostali dwaj biesiadnicy zakrapianej alkoholem imprezy. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Świdwińscy funkcjonariusze w tym czasie zbierali materiał dowodowy.

Po wytrzeźwieniu 28, 41 i 49 latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 25 lat pozbawienia wolności lub karę  dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt  na okres 3 miesięcy.

KWP w Szczecinie / mg

Opis filmu: Policjanci ze Świdwina zatrzymali trzech sprawców zabójstwa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.61 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja