Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zniszczenie karetki, której ratownicy udzielali pomocy pacjentowi

Data publikacji 24.02.2017

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się zniszczenie karetki pogotowia ratunkowego. Sprawca pomalował farbą ambulans, gdy ratownicy udzielali pomocy pacjentowi w domu. Został zatrzymany na lotnisku, gdy wrócił z Wielkiej Brytanii. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat więzienia i naprawa wyrządzonej szkody.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki w ramach czynności operacyjnych zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zniszczenie mienia. Do zdarzenia doszło 16 lutego br. w godzinach wieczornych na ul. Ślężnej. Gdy załoga ratowników przebywała w domu pacjenta, sprawca pomalował farbą kilka elementów oraz szyby w pojeździe należącym do Wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwania za sprawcą. Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość osoby, jednak z posiadanych informacji wynikało, że przebywa ona poza granicami kraju.

Podjęte w tej sprawie działania przez funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 47-latka. Policjanci z wrocławskich Krzyków zatrzymali mężczyznę na lotnisku, gdy powrócił z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna już został przez policjantów przesłuchany i przyznał się do popełnienia tego czynu.

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego zdarzenia, również te dotyczące strat jakie zostały spowodowane.

Za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie  również koszty związane z naprawą uszkodzonego ambulansu.

KWP we Wrocławiu / kp

Powrót na górę strony