Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 37 tys. sztuk podrobionych nożyków do golenia

Data publikacji 21.03.2006

20 marca br.około godz. 11:40 policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku, policjanci z KMP w Gdyni oraz funkcjonariusze Izby Celnej w Gdyni we współpracy z detektywami z Londynu zajmującymi się ochroną znaku towarowego jednej ze znanych firm, zatrzymali dwóch mężczyzn usiłujących wprowadzić na rynek znaczną ilość podrobionych nożyków do golenia tej właśnie firmy.

Mieszkaniec Gdyni 54–letni Jan J. oraz mieszkający w Polsce od paru lat obywatel Holandii 35–letni Patrick M. zakupili najprawdopodobniej z Chin lub Turcji ponad 37 tys. sztuk nożyków, które zamierzali odsprzedać z zyskiem jako wyroby oryginalne na rynku angielskim. Szacunkowa wartość nożyków wynosi ok. 450 tys. zł. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli 31 kartonów podrobionych nożyków na zapleczu jednego z barów w Gdyni.

Mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Gdyni w celu ustalenia wysokości poręczenia majątkowego oraz zabezpieczenia paszportu obywatela Holandii. Mężczyźni będą odpowiadać z art. 305 ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Powrót na górę strony