Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagają spełnić marzenia

Data publikacji 24.02.2017

Policjanci z Bielska-Białej pomogli spełnić marzenia Dawida i Patryka. Dwaj 21-latkowie marzą o założeniu policyjnego munduru. Ich marzenia są odległe ze względu na niepełnosprawność, ale wczoraj choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Z bliska przyjrzeli się pracy policjantów, a przede wszystkim sami ubrali się w policyjne mundury. To był dla nich niezapomniany dzień.

Dawid jest podopiecznym Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany w Bielsku-Białej. Ten bardzo sympatyczny chłopak jest niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim, ale dzięki zrozumieniu i wsparciu bliskich zmaga się z trudną codziennością. Patryk jest osobą niesłyszącą. Obaj chłopcy od zawsze marzyli, by zostać policjantami. Dlatego bielscy policjanci pomogli im zbliżyć się do marzeń.

Wczoraj odwiedzili policjantów z Grupy Szybkiego Reagowania oraz policyjnych przewodników psów tropiących. Policjanci przygotowali dla chłopaków specjalny pokaz możliwości, jakie posiadają czworonożni pomocnicy. To niezwykłe doświadczenie dla Dawida i Patryka, którzy mogli zobaczyć jak pies tropi, broni swojego opiekuna, wykonuje polecenia oraz się bawi. Wielkim przeżyciem dla Patryka, ubranego w policyjne moro, była możliwość uczestniczenia w akcji zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Chłopcy przekonali się, że psy są niezwykle pomocne w policyjnej pracy.

Stróże prawa, z którymi spotkali się chłopcy opowiadali im o specyfice wykonywanych zadań. Goście z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści technika kryminalistyki prezentującego zawartość specjalistycznej walizki, która okazuje się bardzo pomocna przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych pozostawionych przez sprawcę na miejscu przestępstwa. Obaj na pamiątkę otrzymali odbicie swoich linii papilarnych, a także policyjne kalendarze.

Ten wyjątkowy dzień na pewno długo zapadnie w ich pamięci. Życzymy Dawidowi i Patrykowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy spełnić choć jedno z nich.

KWP w Katowicach / ig

Opis filmu: Policjanci pomagają spełnić marzenia

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.23 MB)

Powrót na górę strony