Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli z ...widelcem

Data publikacji 22.01.2008

Policjanci z Targówka zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Mężczyźni dotkliwie pobili i okradli swoją ofiarę, grożąc jej ...widelcem. O dalszych losach Andrzeja Ch. i Zbigniewa D. dzisiaj zdecyduje sąd. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się kilka minut przed północą. Policjanci z Targówka otrzymali informację, że w jednym ze sklepów przy ulicy Kościeliskiej oczekuje pobity mężczyzna. Funkcjonariusze błyskawicznie udali się na miejsce. Tam okazało się, że pobity mężczyzna uciekł przed swoimi oprawcami z wynajmowanego mieszkania przy ulicy Bogumińskiej.

Pobity człowiek opowiedział, że w chwili, gdy spał w mieszkaniu do środka weszło dwóch sprawców. Jeden z nich zaczął grozić mu widelcem, żądając stu złotych. Jego wspólnik w tym czasie bił go pięściami, żądając dwustu złotych. Dotkliwie pobity wydał sprawcom pieniądze, których się domagali, a następnie uciekł do pobliskiego sklepu i o wszystkim powiadomił Policję.

Funkcjonariusze z pokrzywdzonym udali się do jego mieszkania, gdzie zastali trzech mężczyzn. Pobity natychmiast rozpoznał wśród nich dwóch oprawców. 39 – letni Andrzej Ch. i 27 – letni Zbigniew D. trafili do praskiej komendy. Jak się okazało obaj mieli po prawie 2 promile alkoholu we krwi. Resztę nocy mężczyźni spędzili w izbie wytrzeźwień.

Dzisiaj zatrzymanymi zajmie się prokurator. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia. O dalszych ich losach zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony