Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Opola zatrzymali podejrzanego o pedofilię

Data publikacji 27.02.2017

W policyjną zasadzkę wpadł mieszkaniec powiatu opolskiego. Mężczyzna przez Internet składał 11-latce propozycje seksualne. 23-latek umówił się z dziewczynką niedaleko dworca PKP. Do spotkania jednak nie doszło, zamiast dziecka na miejscu czekali na niego policjanci.

24 lutego br., policjanci z Opola otrzymali informację od jednej z firm ochroniarskich o tym, że w okolicach dworca PKP ma dojść do spotkania dorosłego mężczyzny z 11-latką.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu w miejscu spotkania zorganizowali zasadzkę. Podejrzewany 23-latek przyszedł w umówione miejsce. Był zaskoczony, kiedy zamiast dziecka zobaczył policjantów. Mieszkaniec powiatu opolskiego został zatrzymany. Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego i zabezpieczyli różne nośniki elektroniczne.

Jak ustalili policjanci, 23-latek nie był wcześniej notowany. Zebrane przez śledczych informacje i dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu uwodzenia małoletniej poniżej 15 roku życia i proponowania jej seksu, do którego się przyznał. Za taki czyn grozi nawet do 3 lat więzienia.

Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju oraz zakazem pracy i kontaktowania się z osobami poniżej 15 roku życia.

(KWP w Opolu / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony