Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Wrocławia zwyciężczynią Zimowego Maratonu - „ZIMNAR 2017”

Data publikacji 27.02.2017

Reprezentująca Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podkom. Beata Borowicz, podczas zimowego maratonu „Zimnar 2017”, zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej kobiet K-40. Oblodzone leśne trasy, deszcz, roztopy – w takich trudnych warunkach pogodowych przebiegała rywalizacja przez 6 tygodni biegowych, co wymagało od zawodników dobrego przygotowania sportowego. 400 zawodników pokonało dystans maratoński podzielony na 6 etapów.

To już dziewiąte z kolei spotkanie miłośników crossowego biegania „Zimnar 2017”.Corocznie w zimowym maratonie udział biorą zwolennicy całego województwa dolnośląskiego. W tym roku wzięło udział ponad 400 zawodników. Coroczna impreza zorganizowana została przez Klub Biegacza Harcownik pod patronatem Decathlon Korona. Zawody cieszą się wyjątkowym charakterem, bowiem przez 6 tygodni 400 - osobowa grupa pokonuje  dystans maratoński podzielony na 6 etapów (około 7 km). Biegi organizowane były w każdą niedzielę na leśnych trasach w miejscowościach: Oława, Jelcz-Laskowice, Chwalibożyce i Miłoszyce. Tegoroczny „Zimnar 2017” rozpoczął się 8 stycznia, a zakończył w 26 lutego br.

Oblodzone leśne trasy, deszcz, roztopy – w takich trudnych warunkach pogodowych przebiegała rywalizacja przez sześć tygodni biegowych, co wymagało od zawodników dobrego przygotowania sportowego. Konkurencja była bardzo duża, szczególnie wśród biegających kobiet, których liczba corocznie się zwiększa. Jednak zarówno kobiety, jak i mężczyźni musieli pokonać własne słabości i udowodnić odporność na zimno, na mróz, śnieg czy oblodzone śliskie ścieżki. Oprócz tradycyjnych butów sportowych biegacze musieli pokonywać dystans w metalowych kolcach, bowiem bieg po tak trudnej trasie nie byłby możliwy. W tym wszystkim trzeba jeszcze zawalczyć o taki czas, by stanąć na zwycięskiej rampie.

W rywalizacji udział brali też policjanci z terenu województwa dolnośląskiego. Po zakończeniu maratonu uroczyście nagrodzono i wyróżniono za zmagania sportowe. Złotą statuetkę i honorowe miejsca na podium wywalczyła podkom. Beata Borowicz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmując I miejsce w kategorii wiekowej kobiet z czasem 3h i 18 min. na dystansie 42 km 195 m. Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Oława i Burmistrz Jelcza-Laskowic.

KWP we Wrocławiu / ig

  • Policjantka z Wrocławia zwyciężczynią Zimowego Maratonu - „ZIMNAR 2017”
  • Policjantka z Wrocławia zwyciężczynią Zimowego Maratonu - „ZIMNAR 2017”
  • Policjantka z Wrocławia zwyciężczynią Zimowego Maratonu - „ZIMNAR 2017”
Powrót na górę strony