Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z kontrabandą

Data publikacji 28.02.2017

Przasnyscy policjanci zabezpieczyli 240 tys. sztuk papierosów z przemytu. Straty skarbu państwa oszacowano na 300 tys. złotych. Dwóm mieszkańcom Przasnysza grozi wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, 26.02.br., uwagę przasnyskich kryminalnych patrolujących miasto zwróciło nietypowe zachowanie kierującego audi. Mężczyzna rozglądając się podjeżdżał pod garaże. Policjanci postanowili wylegitymować kierowcę, którym okazał się 42-letni mieszkaniec Przasnysza. W bagażniku pojazdu policjanci znaleźli karton z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna nie chciał powiedzieć skąd ma papierosy. Funkcjonariusze przeszukali garaż wynajmowany przez przasnyszanina. W garażu znaleźli 45 kartonów, w których znajdowało się 180 tys. sztuk papierosów, 45 kg krajanki tytoniowej oraz 60 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie dalszych czynności kryminalni w kolejnych miejscach znaleźli 56 tys. sztuk papierosów. Ponadto policjanci ustalili, że właścicielem kontrabandy jest 45-letni przasnyszanin. Jak ustalono, mężczyźni wspólnie zajmowali się nielegalnym procederem. Obu teraz grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / mw)

  • zabezpieczona kontrabanda
  • zabezpieczona kontrabanda
  • zabezpieczona kontrabanda
Powrót na górę strony