Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korona Maratonów Polskich zdobyta przez legnickiego policjanta

Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się aspirant sztabowy Grzegorz Bujak - oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W pięciu maratonach przebiegł prawie 211 km i potrzebował na to zaledwie 7 miesięcy. Wszystko po to, aby zdobyć upragnioną Koronę Maratonów Polskich.

Funkcjonariusz asp. sztab. Grzegorz Bujak oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zdobył Koronę Maratonów Polskich. Wyróżnienie to przyznawane jest pasjonatom biegania – maratończykom, którzy w ciągu 24 miesięcy przebiegną 5 maratonów w Polsce, odbywających się w Dębnie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, co daje łącznie 210 km 975 m. Policjant na wykonanie tego zadania potrzebował niespełna 7 miesięcy. Wszystkie biegi zaliczył w 2016 roku, zaczynając 3 kwietnia w Dębnie, a kończąc 9 października w Poznaniu.

Aspirant sztabowy Grzegorz Bujak pasjonuje się bieganiem od 3 lat. Wśród jego zainteresowań jest również jazda na rowerze oraz biegi narciarskie. Po zakończonej służbie zamienia mundur na sportowy strój. Każdego miesiąca, bez względu na warunki pogodowe, pokonuje setki kilometrów. Dyscypliny, które polubił, mimo iż wymagają dużo wysiłku, zaangażowania i niemal codziennych treningów, są dla niego prawdziwym relaksem.

Zapytany jak tak szybko udało mu się osiągnąć Koronę Maratonów Polskich policjant odpowiedział skromnie „jakoś tak się udało”.

Legnicki policjant nawet nie myśli o spoczywaniu na laurach i już planuje wziąć udział w maratonie w Krakowie i Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów.

KWP we Wrocławiu / kp

 

  • aspirant sztabowy Grzegorz Bujak
  • medal z dyplomem
Powrót na górę strony