Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezmyślne zachowania na drodze zarejestrowane przez monitoring miejski i policyjny wideorejestrator

Data publikacji 28.02.2017

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-letni kierowca, który ściął słup w centrum Wyszkowa. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a będzie się jeszcze tłumaczył przed sądem. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu miejskiego. Publikujemy je ku przestrodze. Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego uniknęli zderzenia z holownikiem. Kierowca tego pojazdu nie ustąpił pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator.

Nie ma dnia, by policjanci nie apelowali, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niestety, mimo tragedii, których sprawcami są nietrzeźwi kierowcy, zaostrzonych sankcji i utraty praw jazdy na naszych ulicach wciąż spotykamy takich kierowców. Policjanci każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych kierujących, którzy narażają na niebezpieczeństwo i siebie i innych uczestników dróg.

Takim przykładem nieodpowiedzialności jest zdarzenie z minionego weekendu z Wyszkowa. Kierowca opla na drodze krajowej 62 uderzył w latarnię. Po przyjeździe na miejsce patrolu okazało się, że 39-latek miał w organizmie ponad 2 promile. W samochodzie oprócz kierowcy podróżowało jeszcze trzech pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w najbliższym czasie za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Po raz kolejny przypominamy, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że takim zachowaniem narażamy życie własne oraz innych kierowców. Warto podkreślić, że w roku ubiegłym na całym Mazowszu policjanci przeprowadzili prawie 1,2 mln badań trzeźwości kierowców. Zatrzymano 4403 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”.

***

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego uniknęli zderzenia z holownikiem. Kierowca tego pojazdu nie ustąpił pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Za spowodowanie między innymi zagrożenia w ruchu drogowym, 29-latek będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (27.02.2017) w południe na drodze krajowej nr 10. Wówczas patrol z bydgoskiej drogówki, jadąc nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, był zmuszony do gwałtownego hamowania. Przyczyną tej sytuacji był kierujący holownikiem, który nie ustąpił pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu. Policjanci zatrzymali go do kontroli.

W trakcie sprawdzania okazało się, że nie posiada przy sobie prawa jazdy. Co więcej, w otwartym bagażniku holowanego pojazdu, znajdowały się duże metalowe elementy od samochodu, w tym skrzynia biegów. Elementy te nie były w żaden sposób zabezpieczone przed przemieszczaniem.

W związku z rażącym popełnieniem wykroczeń przez 29-latka, w tym stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym, mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

KWP w Radomiu / KWP w Bydgoszczy / ws / kp

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.63 MB)

Powrót na górę strony