Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania na drogach Warmii i Mazur

Data publikacji 22.01.2008

Warmińsko-mazurscy policjanci przeprowadzili działania, podczas których kontrolowali kierowców. Sprawdzane było przede wszystkim to, czy osoby prowadzące auta nie były pod wpływem alkoholu i narkotyków. Od wczoraj policjanci wzięli pod lupę to, w jaki sposób na drogach zachowują się piesi. Tylko pierwszego dnia działań 147 z nich zostało ukaranych za przechodzenie przez jednię w miejscach niedozwolonych.

Funkcjonariuszy z warmińsko-mazurskiej drogówki można było spotkać w ponad 200 miejscach na terenie województwa. Policjanci skontrolowali 994 kierowców, z czego 955-ciu dmuchało w alkomat, a 6-ciu zostało poddanych badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. W efekcie 20 kierowców odpowie przed sądem za prowadzenie aut pod wpływem alkoholu. Ośmiu już straciło prawa jazdy.

Dodatkowo policjanci ukarali mandatami 18 osób. Za nieużywanie pasów bezpieczeństwa zapłaci 10-ciu kierowców i 6-ciu pasażerów. Dodatkowo dwóch kierujących nieprawidłowo przewoziło dzieci.

Od wczoraj przez cztery najbliższe dni policjanci z warmińsko-mazurskiej drogówki sprawdzają, jak na drogach zasad bezpieczeństwa i przepisów przestrzegają piesi oraz to, jak zachowują się względem niechronionych uczestników ruchu drogowego kierowcy.

Tylko podczas pierwszego dnia działań piesi popełnili 190 wykroczeń. Ich głównym grzechem było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Za to właśnie zostało ukaranych 147 pieszych. Dodatkowo siedem osób odpowie za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Wykroczenia mieli na sumieniu także kierowcy i rowerzyści. Ci pierwsi łącznie dopuścili się 29 wykroczeń, z czego najczęściej popełnianym było nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych (11 przypadków). 23 prowadzących auta zostało ukaranych mandatami, dwie sprawy zakończą się przed sądem grodzkim, a w czterech przypadkach sprawca został pouczony.

Kierujący rowerami najczęściej jeździli bez prawidłowego oświetlenia (18 przypadków) oraz przejeżdżali przez przejścia dla pieszych (7). 16-tu z nich zapłaciło mandaty.

Powrót na górę strony