Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał kredyty

Data publikacji 22.01.2008

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach, wyłudzał kredyty gotówkowe na zakup różnego rodzaju sprzętu. Mieszkaniec Iławy wpadł na gorącym uczynku.

Policjanci pracujący nad tą sprawą zatrzymali 20-letniego mieszkańca Iławy w jednym ze sklepów przy ulicy Płk. Dąbka w Elblągu. Młody mężczyzna wpadł w ich ręce w momencie, gdy oczekiwał na przyznanie kredytu. Mężczyzna posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach próbował wyłudzić kredyt ratalny w wysokości ponad 3 tysięcy złotych na zakup laptopa.

Jak ustalili funkcjonariusze, nie było to pierwsze wyłudzenie kredytu, które 20-latek ma na swoim koncie. W okresie od grudnia 2007 roku do stycznia br. na terenie Elbląga wyłudzał kredyty na szkodę różnych banków i sklepów. Policjanci już udowodnili, że w nielegalny sposób zdobył ponad 15 000 złotych, które przeznaczył między innymi na zakup laptopów, telefonów komórkowych. Następnie sprzęt oddawał do lombardów.

Funkcjonariusze odzyskali trzy telefony komórkowe i laptopa o łącznej wartości prawie 7 tysięcy złotych. Zatrzymany wyjaśnił, że sfałszowane zaświadczenie miał kupić na rynku od nieznanej osoby.

Wobec 20-latka został zastosowany dozór kuratora. Za oszustwa mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony