Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi bliżej nas

Data publikacji 01.03.2017

Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu jest podstawą harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Zaspokojenie jednej z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest poczucie bezpieczeństwa, wymaga podejmowania szeregu różnorodnych przedsięwzięć. Dlatego tarnogórscy dzielnicowi przeprowadzili działania prewencyjne, w trakcie których realizowali swoje zadania uwzględniając potrzeby lokalnej społeczności oraz dane z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Wczorajsza akcja rozpoczęła się od wczesnych godzin rannych i trwała do późnego wieczora, a jej podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa na tarnogórskich osiedlach. Prowadzona akcja miała na celu ograniczenie ilości zdarzeń zweryfikowanych na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących m.in. spożywania alkoholu, żebractwa, niszczenia mienia oraz gromadzenia się nieletnich, a także spowodowanie wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

W trakcie działań policjanci ujawnili kilka wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców, za które sprawców ukarali mandatami. Skontrolowali również kilkanaście miejsc szczególnie zagrożonych przestępczością. Stróże prawa zwracali także uwagę na placówki bankowe, punkty handlowe, a także sprawdzali miejsca pobytu osób bezdomnych i oferowali im pomoc. Ponadto zatrzymali jedną osobę, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

Cała akcja miała również na celu prowadzenie z tarnogórzanami rozmów profilaktycznych. Dzielnicowi to policjanci „pierwszego kontaktu”. To ta grupa stróżów prawa ma największe rozeznanie z jakimi problemami borykają się mieszkańcy danego osiedla czy dzielnicy. Dzielnicowi podczas akcji, rozdawali różnego rodzaju profilaktyczne ulotki oraz prowadzili z mieszkańcami rozmowy na temat jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem oraz przybliżyli funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” jako narzędzia służącego do zgłoszenia zagrożenia w danym rejonie. Policjanci ratowali również życie. Podczas obchodu jednego z osiedli dzielnicowi zauważyli mężczyznę, który z niewiadomych przyczyn upadł. Stróże prawa niezwłocznie udzielili mu fachowej pomocy i powiadomili Pogotowie Ratunkowe. Dzięki temu, mężczyzna szybko trafił do szpitala.

Dzisiaj na tarnogórskich osiedlach rozpoczęła się druga część działań. Podobnie jak wczoraj dzielnicowi będą rozmawiać z mieszkańcami osiedli przybliżając im min. funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” i rozdawać ulotki „Dzielnicowy bliżej nas”. Dzięki takim działaniom policjanci mogą na bieżąco pozyskiwać informacje o zagrożeniach występujących w danej dzielnicy.

KWP w Katowicach / ig

  • Dzielnicowi bliżej nas
  • Dzielnicowi bliżej nas
  • Dzielnicowi bliżej nas
  • Dzielnicowi bliżej nas
  • Dzielnicowi bliżej nas
  • Dzielnicowi bliżej nas
  • Dzielnicowi bliżej nas
  • Dzielnicowi bliżej nas
  • Dzielnicowi bliżej nas

Opis filmu: Dzielnicowi bliżej nas

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.62 MB)

Powrót na górę strony