Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził bronią ratownikom medycznym – zatrzymany przez gorzowskich antyterrorystów

Data publikacji 01.03.2017

51-letni gorzowianin groził bronią ratownikom medycznym udzielających pomocy kobiecie. Na szczęście ratownikom udało się bezpiecznie opuścić mieszkanie i przetransportować kobietę do szpitala. Mężczyzna zabarykadował się w swoim mieszkaniu. Zdecydowano się na siłowe wejście i zatrzymanie mężczyzny przez gorzowskich antyterrorystów. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór (27 lutego br.) do jednego z mieszkań przy ulicy Słonecznej w Gorzowie Wlkp. zostało wezwane pogotowie ratunkowe, aby udzielić pomocy potrzebującej jej kobiecie. W czasie działań ratowniczych 51-letni mężczyzna, który również przebywał w mieszkaniu, wyciągnął z szafy przedmiot przypominający broń - pistolet, a następnie zaczął celować nim w stronę ratowników.

Ci na szczęście bezpiecznie wycofali się z mieszkania wraz z kobietą, której udzielali pomocy, a następnie odjechali z nią do szpitala. O całym zdarzeniu poinformowano gorzowską Policję. Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia wysłał policyjne patrole. Mundurowi przez cały czas czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców bloku zabezpieczając mieszkanie, klatkę schodową, jak i teren przed blokiem.

Aby skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie zatrzymać mężczyznę zdecydowano się na wejście siłowe do mieszkania. Na miejsce przybyli antyterroryści z sekcji AT KWP, którzy zatrzymali 51-latka. W mieszkaniu ujawniono pistolet - najprawdopodobniej hukowy - który został zabezpieczony do dalszych oględzin. Mężczyzna, został przekazany gorzowskim policjantom, a następnie przewieziony do gorzowskiej komendy. Tam okazało się, że jest nietrzeźwy i ma ponad promil alkoholu w organizmie.

51-letni mieszkaniec Gorzowa usłyszał zarzut wywierania wpływu na ratowników medycznych przy użyciu groźby bezprawnej, określony w art. 224 par. 2 Kodeksu Karnego. Warto wskazać, że ratownik medyczny w czasie wykonywania czynności służbowych tj. ratowniczych jest traktowany jako funkcjonariusz publiczny. Za te przestępstwo grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Groził bronią ratownikom medycznym – zatrzymany przez gorzowskich antyterrorystów
  • Groził bronią ratownikom medycznym – zatrzymany przez gorzowskich antyterrorystów
  • Groził bronią ratownikom medycznym – zatrzymany przez gorzowskich antyterrorystów
Powrót na górę strony