Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Rozbójnicy" za pięć złotych

Data publikacji 22.01.2008

W ręce policjantów wpadło wczoraj dwóch mieszkańców Lublina, którzy na ul. Kunickiego napadli na 16-latka i ukradli mu 5 złotych. Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz lubelskiego CBŚ, który zatrzymał napastników i przekazał policjantom komisariatu.

Funkcjonariusz lubelskiego CBŚ jadąc około godziny 19.00 ul. Kunickiego zauważył, jak na chodniku dwóch mężczyzn szarpie za ubranie i bije młodego chłopaka. Policjant natychmiast powiadomił policjantów z III Komisariatu i zatrzymał napastników. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 20 i 23 lat.
Pokrzywdzony 16-latek opowiedział policjantom, że sprawcy podeszli do niego i zażądali, aby oddał im telefon komórkowy. Gdy odpowiedział, że nie ma telefonu, wtedy zażądali pieniędzy. Ponieważ zaczęli go bić po twarzy i klatce piersiowej, chłopak oddał im 5 zł. Funkcjonariusze znaleźli skradzioną monetę u jednego z zatrzymanych.


Napastnicy trafili do policyjnego aresztu. Byli pod wyraźnym wpływem alkoholu, ale nie chcieli poddać się badaniu na jego zawartość w wydychanym powietrzu. Za rozbój może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony