Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli w Niemczech, rozbierali i sprzedawali w Polsce

Data publikacji 21.03.2006

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami samochodów ciężarowych na terenie Niemiec została rozbita przez gorzowskich policjantów. Skradzione samochody były rozbierane w Polsce na części i sprzedawane. W sumie do aresztu trafiło 9 osób podejrzanych o kradzieże, paserstwo i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Cała sprawa zaczęła się od zatrzymania pod koniec ubiegłego roku 3 mężczyzn, którzy na terenie Niemiec ukradli samochód ciężarowy a w Polsce przygotowywali go do sprzedaży. To co na początku wydawało się tylko jednorazowa kradzieżą okazało się być początkiem większej sprawy związanej ze zorganizowaną grupa złodziei samochodów ciężarowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie ustalili, że kradzione na terenie Niemiec ciężarówki są przewożone do Polski i tutaj rozbierane na części a następnie sprzedawane. Przestępcy byli podzieleni na grupy a każda miała ściśle określone zadania. Jedni zajmowali się tylko kradzieżami inni ukrywali i rozbierali samochody. Jako ostatni do akcji wkraczali paserzy, którzy wyszukiwali klientów.

Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że pomiędzy wrześniem a listopadem 2005 r. łupem grupy padły cztery ciężarówki warte kilkaset tysięcy złotych.

W sumie w całej grupie działało 11 mężczyzn w wieku od 21 do 43 lat. Do aresztu trafiło dziewięciu, wśród nich właściciel komisu z częściami do ciężarówek. Zarzuty jakie postawiono członkom tego gangu to kradzieże, paserstwo i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej za co grozi kara od 1 do 1S lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony