Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny tytoń, papierosy i urządzenia do ich produkcji

Data publikacji 02.03.2017

Policjanci z Żyrardowa i Pruszkowa zabezpieczyli blisko 200 tys. sztuk nielegalnych papierosów, a także sprzęt do produkcji papierosów. Straty skarbu państwa z tytułu nielegalnej działalności oszacowano na 200 tys. zł. Z kolei policjanci z wydziału ruchu drogowego pruszkowskiej komendy podczas kontroli prędkości na autostradzie A2 zatrzymali parę podróżującą vw passatem, która przewoziła w aucie 132 tys. szt. papierosów bez znaków akcyzy polskiej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie para usłyszała zarzuty.

Policjanci żyrardowskiej i pruszkowskiej komendy jednocześnie weszli do jednego z domów w Mrozach (gm. Puszcza Mariańska) i mieszkania na terenie Pruszkowa. Wcześniej uzyskane informacje świadczyły o tym, że w zajmowanych przez 41-letniego mężczyznę pomieszczeniach znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Ustalenia te potwierdziły się i podczas przeszukań zabezpieczono 195 tys. sztuk papierosów i 1,5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli półprodukty i urządzenia służące do produkcji papierosów, w tym także puste opakowania z logo popularnych marek tytoniowych.

Na miejscu zatrzymano 42-latka, który przyznał że wszystko należy do niego. Ponadto mężczyzna okazał się też poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Golubiu Dobrzyniu celem doprowadzenia do zakładu karnego. Straty skarbu państwa wstępnie oszacowano na 200 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

***

We wtorek, 28.02.br., w godzinach popołudniowych, policjanci z pruszkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który przekroczył dozwoloną prędkość na autostradzie A2. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze w bagażniku znaleźli opakowania kartonowe, w których znajdowały się papierosy bez znaków akcyzy polskiej.

Sprawą natychmiast zajął się wydział do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. W wyniku czynności policjantów okazało się, że podróżujący passatem 43-letni mężczyzna i 31-letnia pasażerka pochodzący ze Szczecina, przewozili wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy polskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 132 tys. sztuk papierosów. Para naraziła Skarb Państwa na stratę ponad 111 tysięcy złotych.

Kierującego wraz z pasażerką zatrzymano, a towar zabezpieczono. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, kobieta i miężczyzna usłyszeli zarzuty.

Za przechowywanie i przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego może im teraz grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek mienia.

(KWP w Radomiu / KSP / mw)

 • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  KWP w Radomiu
 • Papierosy zabezpieczone przez policjantów
  KSP
 • Policjantka wykonująca czynności z zatrzymanym
  KSP
 • Policjantka wykonująca czynności z zatrzymaną
  KSP
Powrót na górę strony