Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował mężczyznę z pożaru

Data publikacji 22.01.2008

54-letniego mężczyznę wyprowadził dzisiejszej nocy z płonącego domu jeden z policjantów z Rawy Mazowieckiej. O pożarze budynku powiadomiła służby kobieta, która zauważyła łunę nad sąsiednim gospodarstwem.

Dzisiaj tuż po północy mieszkanka wsi Ossowice powiadomiła Policję o pożarze jednego z zabudowań na skraju wsi. Kobieta w nocy zauważyła łunę nad gospodarstwem oddalonym o kilkaset metrów. Pamiętając numer alarmowy 112 przekazała informację dyżurnemu rawskiej komendy a ten niezwłocznie powiadomił straż pożarną, wysyłając jednocześnie w ten rejon policyjny patrol.

Funkcjonariusze dotarli tam jeszcze przed przyjazdem załogi strażaków. Pożar rozprzestrzeniał się na poddaszu. Jako, że istniało prawdopodobieństwo, że w palącym się domu może przebywać 54-letni gospodarz, natychmiast zaczęli sprawdzać wszystkie pomieszczenia. Jak się okazało nieświadomy niczego właściciel spał. Policjanci przebudzili mężczyznę i wyprowadzili z domu.

Teraz funkcjonariusze ustalają przyczyny pożaru. Wstępnie straty wynikające z uszkodzeń budynku oszacowano na około 50.000 złotych.
Powrót na górę strony