Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu

Data publikacji 02.03.2017

Zgorzeleccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w miniony wtorek na terenie miasta potrącił idącego chodnikiem 79-letniego pieszego. Kierowca nie udzielając pomocy rannemu zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna trafił do szpitala. Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury i za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 21 lutego br. na jednej z ulic Zgorzelca. Policjanci po otrzymaniu informacji o wypadku niezwłoczne pojechali na miejsce. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 79-letni mężczyzna idący chodnikiem został potrącony przez kierowcę osobowego fiata cinquecento, który zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannemu. Pieszy został przewieziony do szpitala.

Policjanci dotarli do świadków wypadku i zbierali w tej sprawie informacje, rozmawiali także z mieszkańcami pobliskich posesji, by zabezpieczyć wszystkie dowody w tej sprawie. Równolegle funkcjonariusze służby kryminalnej prowadzili poszukiwania sprawcy wypadku. Zgromadzony informacje doprowadziły policjantów do 30-letniego mieszkańca gminy Pieńsk mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Mężczyzna został zatrzymany.

30-latek usłyszał już zarzut spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy pieszemu. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Został doprowadzony do prokuratury i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja