Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczni Seniorzy

Data publikacji 22.01.2008

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w komendzie wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbędą się zajęcia z zakresu samoobrony i sposobów unikania zagrożeń. Będą one adresowane do osób starszych – członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. A wszystko po to, aby nasze babcie i dziadkowie czuli się bezpieczniej.

Od dzisiaj do czwartku w komendzie miejskiej Policji w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 35 odbędą się zajęcia z samoobrony. Podczas spotkania policyjni instruktorzy uczyć będą podstaw samoobrony dostosowanych do wieku odbiorcy. Kurs rozpocznie się o godz. 12.00.

Kolejne zajęcia odbędą się w poniedziałek o godz. 9.00. Dotyczyć będą zasad unikania zagrożeń w życiu codziennym. Policjanci mówić będą między innymi o tym jak nie paść ofiarą kieszonkowców, czy oszustów pukającego do naszych drzwi.

Przed nami ferie. Dla wielu uczestników szkolenia to czas wyjazdu do sanatorium, dlatego też mówić będziemy jak zachowywać się w podróży, by nie dać się okraść złodziejowi.

Organizatorami kursu są wydział komunikacji społecznej KWP w Szczecinie, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Współpracy z Fundacją Razem Bezpieczniej.

Powrót na górę strony