Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste ślubowanie

Data publikacji 22.01.2008

"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Dzisiaj podczas uroczystego apelu, te słowa wypowiedziało 40 młodych funkcjonariuszy. Policjantki i policjantów powitał w szeregach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Biel.

Dzisiaj w szeregi Lubelskiej Policji wstąpiło 40 nowych funkcjonariuszy. W uroczystości wzięli udział m.in.: Pani Wojewoda Genowefa Tokarska, komendanci miejscy i powiatowi garnizonu Policji lubelskiej oraz kadra kierownicza KWP. Podczas apelu, który odbył się o godz. 13:00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. Wśród przyjętych do służby funkcjonariuszy jest 34 mężczyzn i 6 kobiet. Po złożeniu uroczystej roty ślubowania Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Biel wręczył nowym funkcjonariuszom legitymacje i odznaki policyjne.

"...Wybraliście zawód policjanta, zawód trudny, jednocześnie przynoszący wiele satysfakcji. Życzę Wam, aby tej satysfakcji w życiu służbowym było jak najwięcej..."- powiedział nadinsp. Dariusz Biel.

Wśród przyjętych do służby policjantów 13 osób posiada wykształcenie wyższe magisterskie, 1 osoba- inżynierskie, 7 osób ma wykształcenie licencjacie, z kolei 19 średnie. Nowi funkcjonariusze po 6,5 miesięcznym szkoleniu, na które wyjadą do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zasilą Komendy Miejskie i Powiatowe województwa lubelskiego. Najwięcej, bo aż 12 funkcjonariuszy trafi do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, 6 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, KMP w Zamościu i Chełmie przyjmą w swoje szeregi 4 funkcjonariuszy.

Wszystkie osoby, które ubiegały się o pracę w Policji musiały przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Największą liczbę punktów, a tym samym pierwsze miejsce na liście kandydatów, uzyskała Pani Aleksandra Reduch, która na maksymalną liczbę 220 punktów zdobyła 182 punkty. Post. Aleksandra Reduch zasili szeregi bialskiej Policji.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali także trzej funkcjonariusze z KPP w Radzyniu Podlaskim. Nadinsp. Dariusz Biel podziękował im za zaangażowanie i pracę w związku z zatrzymaniem sprawców kilku kradzieży z włamaniem do budynku plebani, które miały miejsce w grudniu ubiegłego roku.

Powrót na górę strony