Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posługując się podrobionymi zaświadczeniami chcieli wyłudzić 100 tys. zł

Data publikacji 02.03.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21-lat, którzy usiłowali wyłudzić 100 tys. zł kredytu. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni, nie mający stałego zatrudnienia chcieli zaciągnąć w banku wysoką pożyczkę. Wpadli na "pomysł", aby w tym celu podrobić zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości otrzymywanych dochodów.

Z wykonanymi przez siebie dokumentami, 21-latkowie udali się do jednego z koszalińskich banków i tam zaczęli ubiegać się o kredyt w łącznej kwocie 100 tys. zł.

Policjanci z Wydziału PG koszalińskiej komendy zatrzymali mężczyzn chwilę po tym, jak obaj złożyli nieprawdziwe zaświadczenia.

W trakcie wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsze oszustwo 21-latków. W podobny sposób, kilka dni wcześniej mężczyźni wyłudzili pieniądze w kwocie 20 tys. zł w innym banku oraz sprzęt o wartości ponad 10 tys. zł.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do koszalińskiej komendy. Dzisiaj zaplanowane są z ich udziałem czynności w Prokuraturze Rejonowej  w Koszalinie, gdzie usłyszą zarzuty zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony