Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W walce z przestępczością gospodarczą

Data publikacji 03.03.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego koluszkowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami łódzkiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli towar o szacowanej wartości co najmniej 176 tysięcy złotych.

2 marca 2017 roku około 10:30 w miejscowości Kurowice kryminalni z koluszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Omega. Jak się okazało, kierował nim 21-letni mieszkaniec gminy Będków. Z uwagi na nerwowe i podejrzane zachowanie kierowcy, funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić co przewozi mężczyzna. W bagażniku znaleźli kartony, a w nich 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 21-latek został  zatrzymany. Pomimo tego kryminalni nie dali za wygraną i zdecydowali sprawdzić również miejsce zamieszkania mężczyzny. Zarówno w domu jak i w pomieszczeniach gospodarczych policjanci znaleźli, a następnie zabezpieczyli łącznie 138 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, prawie 44 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz puste kartonowe opakowania, paczki i papierowe wkładki do paczek papierosów niewiadomego pochodzenia.

Do posiadania i przechowywania wymienionych nielegalnych rzeczy przyznał się obecny na miejscu ojciec zatrzymanego. W związku z powyższym kryminalni zatrzymali także 44-letniego mieszkańca Prażek. Mężczyźni wspólnie narazili Skarb Państwa na uszczuplenie o wartości co najmniej 176 tysięcy złotych. Za przestępstwo akcyzowe grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zabepieczonymi papierosami bez akcyzy
  • policjant z zabepieczonymi papierosami bez akcyzy
Powrót na górę strony