Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister SWiA otworzył Posterunek Policji w Fajsławicach i przekazał klucze do kolejnego posterunku w Ulhówku

Data publikacji 03.03.2017

Dzisiaj odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia kolejnych przywróconych posterunków w województwie lubelskim: w Fajsławicach oraz Ulhówku. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej. Wśród gości byli także parlamentarzyści z woj. lubelskiego, przedstawiciele lokalnych samorządów, kadra kierownicza garnizonu policji lubelskiej oraz mieszkańcy Fajsławic.

Zaproszonych gości powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Insp. Paweł Dobrodziej podkreślał, że to kolejne na Lubelszczyźnie posterunki, które powstały po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Postulaty te pojawiły się podczas konsultacji i debat społecznych, jakie na początku ubiegłego roku odbyły się także na Lubelszczyźnie.

Następnie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak wręczył symbolicznie klucze Kierownikom Posterunków Policji w Fajsławicach i Ulhówku.

Policjanci z tych jednostek otrzymali także nowe radiowozy m-ki Volkswagen T6 oraz Skoda Yeti. Kluczyki do pojazdów wręczyli: Minister Mariusz Błaszczak, nadinsp. Jan Lach oraz insp. Paweł Dobrodziej.

Podczas wystąpienia Minister Błaszczak powiedział:

Mam osobistą satysfakcję, że mogę na Lubelszczyźnie otwierać posterunki Policji. Przełamujemy bariery w dostępie mieszkańców do Policji."

Posterunki w Fajsławicach i Ulhówku to kolejne jednostki powołane przez szefa MSWiA. Łącznie do tej pory wznowiono działanie 44 posterunków w całej Polsce. Minister przypomniał, że w całej Polsce wprowadzona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To program ciągłych konsultacji społecznych, przez Internet każdy może wskazać zagrożenia, które odczuwa. Wdrożony został program „Dzielnicowy Bliżej Nas” . Policja musi być blisko ludzi i dla ludzi. Tam, gdzie toczy się codzienne życie, stąd wzmocnienie pozycji i roli dzielnicowych.

Podczas uroczystości głos zabrali także Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek. Podkreślił, że województwo lubelskie jest jednym z najbezpieczniejszych w Polsce. To zasługa policjantów i kierownictwa. Wojewoda powiedział również, że:

To, że jest bezpiecznie, nie oznacza jednak, że nie należy tego bezpieczeństwa wzmacniać - mówił. Nie chodzi o to, aby policjant gonił złodzieja, ale żeby nie było złodzieja, bo jest policjant – powiedział wojewoda lubelski – Zapraszamy Pana Ministra częściej, ponieważ za każdym razem, kiedy nas Pan odwiedza, otwiera się nowy posterunek”.

Przywracanie posterunków to przywracanie poczucia bezpieczeństwa. Polska Policja jest dla mieszkańców, chce być jak najbliżej lokalnej społeczności” - mówił nadinsp. Jan Lach, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Komendant wspomniał o programie modernizacji Policji, dzięki, któremu nasza formacja  będzie mogła kupować nowy, specjalistyczny sprzęt, wzmacniać zaplecze dydaktyczne, budować i remontować nowe obiekty.

Nowoczesna Policja, dobrze wyszkolone kadry i współpraca ze społeczeństwem dają gwarancję właściwego działania funkcjonariuszy i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom”. Komendant nadinsp. Lach wspomniał również o  KMZB oraz o roli dzielnicowych.

Posterunki Policji w Fajsławicach i Ulhówku zostały odtworzone dzięki wsparciu samorządów, które przekazały znaczne środki na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb policji. Słowa podziękowania należą się wójtom gmin Fajsławice i Ulhówek.

Posterunek Policji w Fajsławicach powstał w miejsce zamkniętego w styczniu 2013 roku Posterunku usytuowanego na terenie sąsiedniej gminy Łopiennik Górny. Teraz policjanci mają swoją siedzibę w budynku Urzędu Gminy. Pełni w nim służbę 6 funkcjonariuszy, którzy mają do swojej dyspozycji pomieszczenia o łącznej powierzchni 63 mkw.

Posterunek w Ulhówku to drugi na terenie powiatu tomaszowskiego z odtworzonych już jednostek Policji. Powstał w miejsce zamkniętego w styczniu 2011 roku Rewiru Dzielnicowych w Ulhówku. Teraz policjanci mają swoją siedzibę w budynku powierzonym przez Urząd Gminy.

(KWP w Lublinie / mw)

  • Minister SWiA otworzył Posterunek Policji w Fajsławicach i przekazał klucze do kolejnego posterunku w Ulhówku
  • Minister SWiA otworzył Posterunek Policji w Fajsławicach i przekazał klucze do kolejnego posterunku w Ulhówku
  • Minister SWiA otworzył Posterunek Policji w Fajsławicach i przekazał klucze do kolejnego posterunku w Ulhówku
  • Minister SWiA otworzył Posterunek Policji w Fajsławicach i przekazał klucze do kolejnego posterunku w Ulhówku
  • Minister SWiA otworzył Posterunek Policji w Fajsławicach i przekazał klucze do kolejnego posterunku w Ulhówku

Film Minister SWiA otworzył Posterunek Policji w Fajsławicach i przekazał klucze do kolejnego posterunku w Ulhówku

Pobierz plik Minister SWiA otworzył Posterunek Policji w Fajsławicach i przekazał klucze do kolejnego posterunku w Ulhówku (format mp4 - rozmiar 28.18 MB)

Powrót na górę strony