Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skarb Państwa mógł stracić 16 mln zł

Data publikacji 06.03.2017

Policjanci z referatu do walki z przestępczością i korupcją z Łowicza wspólnie z kutnowskim Urzędem Celno-Skarbowym ujawnili i zabezpieczyli ponad 34 tony tytoniu. Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę blisko 16 mln zł.

1 marca 2017 roku w godzinach popołudniowych łowiccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami kutnowskiego Urzędu Celno-Skarbowego w wyniku działań operacyjnych ujawnili duże ilości tytoniu. Tytoń został zabezpieczony na jednym z łowickich parkingów w czterech naczepach od samochodów ciężarowych. Okazało się, że był to susz tytoniowy w ilości ponad 34,5 tony. Jak przypuszczamy tytoń był pozyskany celem nielegalnego wprowadzenia go do obrotu na rynek polski. Uszczuplenie podatku akcyzowego, do którego mogło dojść to prawie 16 mln zł. Do tej sprawy zatrzymany został 36-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Teraz grozi mu co najmniej do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec  podejrzanego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Referatu do walki  z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z  Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, a nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

(KWP w Łodzi / mw)

  • nielegalny tytoń zabezpieczony w naczepie od samochodu ciężarowego
  • nielegalny tytoń zabezpieczony w naczepie od samochodu ciężarowego
  • nielegalny tytoń zabezpieczony w naczepie od samochodu ciężarowego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony