Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymali sprawców rozbojów

Data publikacji 06.03.2017

Policjant z wodzisławskiej drogówki wracając ze służby zauważył pojazd, którym miał poruszać się sprawca napadu na lombard. Gdy kierowca próbował uciekać policjant obezwładnił go i zatrzymał do czasu przybycia kolegów z pracy. Obcokrajowiec usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Decyzją prokuratora został tymczasowo aresztowany. Z kolei będący po służbie policjant z Węgrowa na terenie Siedlec pomógł pracownicy ochrony zatrzymać mężczyznę, który skradł w sklepie artykuły spożywcze, a później próbując uciec ze skradzionymi przedmiotami zaatakował interweniującą kobietę.

Do napadu na lombard przy ulicy Powstańców Śląskich doszło 23 lutego br. Około godziny 11.50 do budynku wszedł mężczyzna i poprosił o zważenie najcięższych pierścionków. W chwili, gdy pracownik wykładał towar na wagę, mężczyzna obezwładnił go rozpylając w jego stronę gaz. Pracownik zdążył jeszcze zgarnąć część biżuterii z lady, lecz złodziej uciekł z dwoma srebrnymi pierścionkami.

Za sprawcą napadu rozpoczęły się poszukiwania. Kryminalni ustalili, że napastnikiem jest obywatel Czech poruszający się samochodem marki volkswagen. Ustalono też kolor pojazdu i numery rejestracyjne. Dzięki tym informacjom uzyskanym przez kryminalnych do zatrzymania obcokrajowca doszło w piątek, 03.03.br.. Policjant z drogówki wracając po pracy do domu, na ulicy Rybnickiej w Gorzycach zauważył pojazd, który skojarzył z poszukiwanym przez śledczych autem. Wcześniej policjanci przekazywali sobie na odprawach informacje o poszukiwanym sprawcy rozboju poruszającym się takim właśnie pojazdem. Swoje spostrzeżenia potwierdził u oficera dyżurnego, jednocześnie nie spuszczając auta z oczu. Gdy zauważył, ze kierowca się zatrzymuje i próbuje uciekać pieszo, nie czekając na przyjazd kolegów z komendy, postanowił obezwładnić podejrzanego i go zatrzymać.

Obcokrajowiec został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. 32-latek przyznał się do winy i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

***

Tuż przed weekendem policjant z Węgrowa, będący po służbie, na terenie Siedlec pomógł pracownicy ochrony zatrzymać mężczyznę, który skradł w sklepie artykuły spożywcze, a później próbując uciec ze skradzionymi rzeczami zaatakował interweniującą kobietę.

W jednym z siedleckich sklepów 31-latek z półek sklepowych wziął butelkę wódki, banany oraz doniczkową różę. Nie zamierzał za nie zapłacić. Z towarem skierował się w kierunku wyjścia. Pracownica ochrony podjęła wobec niego interwencję uniemożliwiając mu opuszczenie sklepu. Sprawca wobec zdecydowanej postawy kobiety zaczął ją szarpać i kopać po nogach.

W sklepie przebywał w tym czasie będący po służbie policjant z komendy w Węgrowie. Widząc całą sytuację ruszył kobiecie z pomocą. Krewki 31-latek został szybko obezwładniony i przekazany patrolowi. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / KWP w Radomiu / mw)

Film Po służbie zatrzymał sprawcę rozboju

Pobierz plik Po służbie zatrzymał sprawcę rozboju (format mp4 - rozmiar 1.52 MB)

Powrót na górę strony