Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj oszuści zatrzymani

Data publikacji 21.03.2006

Policja zatrzymała dwóch oszustów w wieku 28 i 49 lat, którzy zaciągali kredyty pod hipoteki nienależących do nich nieruchomości.

Podejrzani działali, co najmniej od czerwca ubiegłego roku. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń wyszukiwali na terenie całego województwa nieruchomości - głównie działki budowlane na sprzedaż. Następnie na tyle, na ile pozwalało prawo uzyskiwali informacje na temat samej nieruchomości oraz jej właścicieli. Pozostałe dokumenty niezbędne do transakcji fałszowali. Interesowały ich kredyty, których zabezpieczeniem jest hipoteka.

Oszuści w taki sposób uzyskali w połowie lutego tego roku 90 tys. złotych pod hipotekę działki, której właściciele byli zupełnie nieświadomi obciążenia. Na ich trop wpadli policjanci z sekcji zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy miejskiej. Kiedy w ostatnich dniach w jednej z kancelarii notarialnych w centrum miasta działali w zamiarze wyłudzenia kolejnego kredytu tym razem w wysokości 200 tys. złotych zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze ustalają ich wspólników. Zabezpieczono dokumentację świadczącą o przestępczych planach tego duetu. Zamierzali w ciągu najbliższych miesięcy wyłudzić kilkanaście kredytów, których zabezpieczeniem miały być hipoteki różnych nienależących do nich nieruchomości.

Powrót na górę strony