Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował podróbkami markowych zegarków

Data publikacji 07.03.2017

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel podrobionymi zegarkami. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 zegarków znanych światowych marek. Za to przestępstwo 21-letniemu Krzysztofowi W. może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Osoby trudniące się procederem nielegalnego handlu podrabianymi towarami poprzez internet starają się za wszelką cenę docierać do jak najszerszego grona potencjalnych nabywców i w ten sposób poszerzać swój rynek zbytu. Wszystko po to, aby z tego rodzaju przestępstw osiągać jak najwyższe zyski.

Tak było i w tym przypadku. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w pobliżu jednego z lokali gastronomicznych zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł Krzysztof W. Funkcjonariusze podejrzewali, że 21-latek poprzez internet kupuje podróbki markowych zegarków znanych światowych firm, a następnie tą sama drogą szuka potencjalnych nabywców.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. W torbie, którą mężczyzna miał przy sobie, policjanci znaleźli 105 sztuk różnego rodzaju zegarków. Krzysztof W. był umówiony w lokalu z osobą, która miała kupić od niego wszystkie podrobione zegarki za ponad 4 tys. złotych, co w przeliczeniu daje średnią cenę za jedną sztukę podrobionego towaru w granicach 38 złotych. Funkcjonariusze w mieszkaniu mężczyzny znaleźli jeszcze 9 takich zegarków.

21-latek usłyszał już zarzut z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KSP / mg

  • Handlował podróbkami markowych zegarków
  • Handlował podróbkami markowych zegarków
  • Handlował podróbkami markowych zegarków
Powrót na górę strony