Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny handel lekami na potencję

Data publikacji 07.03.2017

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych oferował do sprzedaży leki na potencję. Funkcjonariusze w mieszkaniu 25-latka zabezpieczyli łącznie 90 sztuk tabletek, podrabiane perfumy i pochodzące z przemytu papierosy. Zatrzymanie 25-latka to efekt ustaleń funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz z V komisariatu prowadzili wczoraj działania pod kątem nielegalnego handlu lekami poza obrotem aptecznym. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy  z KWP,  mieszkaniec Lublina, na jednym z portali ogłoszeniowych oferował do sprzedaży leki na potencję.  Swoją nielegalną działalność prowadził od stycznia tego roku.

Wczoraj, 06.03.br., mundurowi weszli do mieszkania 25-latka. Podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli łącznie 90 sztuk tabletek. Zabezpieczyli także kilkanaście opakowań podrabianych perfum i pochodzące z przemytu papierosy. Ponadto zabezpieczono sprzęt komputerowy i 6 telefonów komórkowych oraz zabezpieczono na poczet wykonania przyszłych kar kilka tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego handlu lekami poza obrotem aptecznym i papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony