Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł pirat internetowy

Data publikacji 07.03.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Szczecinie wraz z policjantami KMP Szczecin zatrzymali 28-latka. Młody mężczyzna stworzył od podstaw i administrował dwa serwisy strumieniujące odpłatne treści chronione prawem. Szczecinianin posiadał także w swoim komputerze materiały o treści pedofilskiej. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 28-latka. Postępowanie nadzorowane jest przez szczecińską prokuraturę.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie prowadzili czynności wymierzone w pirackie telewizje internetowe. Ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny, który  jak ustalili funkcjonariusze stworzył od podstaw dwa serwisy strumieniujące odpłatnie treści chronione prawem.

Podczas przeszukania mieszkania 28-latka, które było wykonywane na podstawie postanowienia prokuratorskiego, policjanci zabezpieczyli komputery i dokumenty potwierdzające jego działalność przestępczą. Ponadto  mundurowi ujawnili na jednym z nośników danych 5 GB materiałów zawierających treści pedofilskie.

Szczecinianin był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.  Mężczyzna usłyszał zarzuty z Ustawy o Prawie Autorskim oraz zarzuty związane z rozpowszechnianiem i udostępnianiem treści o charakterze pedofilskim. 28-latek przyznał się jedynie do strumieniowania treści chronionych prawem i złożył stosowne wyjaśniania.

Straty spowodowane przez zatrzymanego szacuje się na kwotę nawet kilkuset tysięcy złotych. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Sprawę nadzoruje Prokuratura w Szczecinie.

Za nielegalne tworzenie serwisów oraz  posiadanie i rozpowszechnianie treści pedofilskich grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • zabezpieczony sprzęt
  • zabezpieczony sprzęt
  • zabezpieczony sprzęt
  • zabezpieczony sprzęt
  • zabezpieczony sprzęt
Powrót na górę strony