Kolejny sukces policjanta-judoki

Data publikacji 07.03.2017

Najwyższe podium w ramach „European Judo Open Man” tj. Pucharu Świata, zdobył olsztyński policjant Maciej Sarnacki. W finale, Sarnacki pokonał Brazylijczyka Isquierdo. Pracujący w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie judoka, po raz kolejny pokazał, że jest jednym z najlepszych judoków na świecie, wśród swojej koronnej kategorii +100 kg.

W minionym tygodniu (5 marca br.) w ramach „European Judo Open Man” tj. Pucharu Świata, tym razem odbywającego się w Katowicach, Maciej Sarnacki, olsztyński policjant pracujący w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie, zwyciężył w kategorii +100 kg. Funkcjonariusz musiał w drodze do finału pokonać w grupie kolejno: Serhieja Zwieriewa z Ukrainy, Hiszpana Davida Fernandeza. W półfinale pokonał Austriaka Daniela Allestorfa, zaś w finale spotkał się z Brazylijczykiem Ruanem Isquierdo.

Po wygranej walce, Maciej powiedział, że” Brazylijczyk to bardzo silny fizycznie, duży przeciwnik. Wykazałem się cierpliwością, poczekałem na odpowiedni moment i skończyłem walkę. Katowice to piękne miasto, fajna była sala, świetni kibice. Wiadomo, że teraz będą oczekiwania przed mistrzostwami Europy. Mam nadzieję, że przywiozę z nich medal" - dodał Sarnacki.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy w tym roku odbędą się 25 kwietnia w Polsce w Warszawie. Naszemu policjantowi życzymy samych sukcesów i omijania kontuzji.