Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni negocjatorzy nakłonili 46-latka do wyjścia

Data publikacji 08.03.2017

Policyjni negocjatorzy nakłonili mężczyznę do wyjścia z mieszkania, w którym się wcześniej zabarykadował. Dziś w sprawie policjanci gromadzą materiał dowodowy. 46-latek pozostaje w policyjnym areszcie.

Wczoraj, 07.03.br., policjanci z Bydgoszczy otrzymali wezwanie na interwencję domową. Kobieta informowała o awanturze. Po przyjeździe na ul. Podhalańską policjanci zastali zgłaszającą na ulicy. Mężczyzna na widok policjantów zamknął się w mieszkaniu i zagroził wybuchem gazu. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe: straż pożarna, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe i energetyczne. Na miejsce przyjechali także policyjni negocjatorzy, którzy nawiązali z mężczyzną rozmowę. Przekonywali go, aby wyszedł z mieszkania.

Z kamienicy zamieszkałej przez kilka rodzin, mieszkania opuścić musiało osiem osób, a pozostali nie mogli wrócić do swoich mieszkań. Na miejsce Wydział Zarządzania Kryzysowego podstawił autobus MZK, w którym mogli ogrzać się i schronić mieszkańcy.

Krótko przed godz. 21:00 policyjni negocjatorzy nakłonili 46-letniego mężczyznę do wyjścia z mieszkania. Natychmiast po wyjściu mężczyzna został obezwładniony przez policyjnych antyterrorystów. Trafił pod opiekę ratowników medycznych. Policjanci sprawdzili mieszkanie i kamienicę pod kątem ewentualnych zagrożeń. Krótko po godz. 21:00 mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Mężczyzna został przewieziony w asyście policjantów do szpitala, gdzie przeprowadzono specjalistyczne badania. Po zatrzymaniu mężczyzna odmówił badania na trzeźwość. Z ustaleń policjantów wynika, że w dniu interwencji spożywał alkohol.

46-latek po badaniach lekarskich trafił do policyjnej celi. Przebywa tam do dyspozycji policjantów. 

Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano jako narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze wczoraj wieczorem zgłaszająca interwencję kobieta złożyła zawiadomienie o znęcaniu się przez zatrzymanego nad rodziną.
 
Czynności w tej sprawie będą kontynuowane dzisiaj przez policjantów z komisariatu Bydgoszcz-Szwederowo.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Policyjni negocjatorzy podczas akcji
  • Policyjni negocjatorzy podczas akcji
  • Policyjni negocjatorzy podczas akcji
  • Policyjni negocjatorzy podczas akcji
  • Policyjni negocjatorzy podczas akcji
Powrót na górę strony