Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegli tragedii

Data publikacji 08.03.2017

Dzielnicowy z Sopotu odnalazł nastolatka, który chciał targnąć się na swoje życie. Informacje o zaginionym chłopcu sopoccy policjanci otrzymali od funkcjonariuszy z Gdańska, którzy przyjęli zgłoszenie o jego zaginięciu. Natychmiastowe działania mundurowych z Sopotu i współpraca z gdańską Policją zapobiegły tragedii. Po kilkudziesięciu minutach dzielnicowy asp. sztab. Radosław Mykita znalazł chłopca w pobliżu ul. Hestii na wysokości ogródków działkowych.

Wczoraj, 07.03.br., o godzinie 14:00, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie od policjantów z Gdańska otrzymał informacje o tym, że matka 16-letniego chłopca powiadomiła ich o zaginięciu syna. 16-latek uciekł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa.

Gdańscy policjanci ustalili, że chłopiec najprawdopodobniej może iść pieszo wzdłuż plaży w kierunku Sopotu. Dyżurny sopockiej jednostki skierował do działań wszystkich pełniących w terenie służbę funkcjonariuszy. Aby odnaleźć chłopca policjanci sprawdzali m.in. plażę, alejkę nadmorską, parki, przystanki autobusowe, molo, dworzec oraz rozmawiali z przechodniami. Jeden z dzielnicowych asp. sztab. Radosław Mykita postanowił sprawdzić również pobliskie tereny ogródków działkowych oraz ul. Hestii. Przeczucie dzielnicowego nie zawiodło go, bo to właśnie tam zauważył odpowiadającego rysopisowi z komunikatu chłopca. 16-latek był wyziębiony, dlatego do czasu przyjazdu jego mamy nastolatek ogrzewał się w policyjnym radiowozie. 
Dzięki dobrze skoordynowanym i natychmiastowym działaniom oraz intuicji dzielnicowego prawdopodobnie udało się uratować życie tego młodego człowieka.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • Poszukiwania nastolatka
  • Poszukiwania nastolatka
  • Poszukiwania nastolatka
Powrót na górę strony