Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna duża partia „podróbek” nie trafi do sprzedaży

Data publikacji 08.03.2017

Wspólna akcja policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zakończona sukcesem. Zabezpieczono ponad 700 szt. wyrobów podrobionymi znakami towarowymi o wartości ponad pół miliona złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi i kryminalni z KPP Łódź-Wschód ustalili, że w dwóch boksach handlowych na terenie centrum handlowego w Rzgowie może dochodzić do obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek. Wczoraj (7 marca br.) niemal jednocześnie weszli do wytypowanych boksów handlowych gdzie zabezpieczyli łącznie ponad 700 szt. wyrobów odzieżowych oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Obecny na miejscu przedstawiciel pokrzywdzonych firm oszacował wstępnie wartość podrobionych wyrobów na kwotę ponad 500 tys. zł.

Wszystkie osoby obecne w miejscach prowadzonego obrotu zastrzeżonymi towarami, zostały przez policjantów przesłuchane. Właścicielem obu boksów jest mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Zakwestionowane wyroby trafią teraz do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

KWP w Łodzi / ig

Powrót na górę strony