Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 08.03.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu zatrzymali w pościgu 36-latka podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa swojej konkubiny. Mężczyzna miał zranić kobietę nożem, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biskupcu.

Wczoraj (7 marca br.) kilkanaście minut po godzinie 15 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości pod Biskupcem doszło do rodzinnej tragedii. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 36-latek podczas awantury domowej dwukrotnie ranił nożem swoją konkubinę.

Na miejsce skierowano pogotowie oraz policjantów z Komisariatu Policji w Biskupcu. W pierwszej kolejności udzielono pomocy pokrzywdzonej. Kobieta z raną szyi i klatki piersiowej została natychmiast przetransportowana do szpitala w Biskupcu. Obecnie jej stan lekarze określają, jako stabilny.

Z zeznań świadków wynikało, że sprawca odjechał samochodem tuż przed przyjazdem policji. Funkcjonariusze natychmiast ustalili, jakim pojazdem porusza się 36-latek i w którym kierunku uciekł. W niespełna godzinę od zdarzenia funkcjonariusze z Biskupca podczas pościgu zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec gminy Biskupiec miał przy sobie nóż i stawiał opór. Został obezwładniony i założone mu zostały kajdanki.

W chwili zatrzymania 36-latek był trzeźwy. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biskupcu. Najprawdopodobniej dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Jeżeli prokurator przyjmie za kwalifikację czynu usiłowanie zabójstwa, 36-latkowi będzie groziła kara nie mniejsza niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocia.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony