Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedali ponad 1,5 tony narkotyków w mazowieckim – zostali zatrzymani przez CBŚP

Data publikacji 09.03.2017

Ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany wprowadziło na rynek 5 handlarzy zatrzymanych przez policjantów CBŚP z Radomia przy współpracy z Prokuraturą Krajową w Lublinie. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działali od 2007 w województwie mazowieckim. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Usłyszeli zarzuty związane z udziałem w grupie przestępczej i handel narkotykami. Dwóch liderów odpowie ponadto za kierowanie organizacją przestępczą.

Policjanci radomskiego CBŚP wpadli na ślad zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami. Funkcjonariusze ustalili, że dilerzy działali od 2007 roku w województwie mazowieckim. W tym czasie gangsterzy wprowadzili na rynek ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany. Policjanci w tym samym czasie wkroczyli do mieszkań członków grupy w Garwolinie i Mińsku Mazowieckim.

Policjanci wiedząc, że jeden z mężczyzn może posiadać broń i jest agresywny poprosili o pomoc antyterrorystów, którzy sprawnie zatrzymali Mariusza M. (41 l.) w mieszkaniu w Mińsku Mazowieckim. Ten mężczyzna to jeden z  liderów grupy. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 5 dilerów.

Prokurator Lubelskiego  Wydziału do Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie nadzorujący to postępowanie przedstawił zatrzymanym zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem narkotykami. Dwóch liderów usłyszało dodatkowo zarzuty związane z kierowaniem gangiem. Za te przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli 100 tys. złotych należące do gangsterów.

Handlarze zostali tymczasowo  aresztowani przez sąd.

(CBŚP / mw/ mat. video CBŚP/ KWP Lublin)

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zabezpieczone przedmioty
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów

Film Sprzedali ponad 1,5 tony narkotyków w mazowieckim – zostali zatrzymani przez CBŚP

Pobierz plik Sprzedali ponad 1,5 tony narkotyków w mazowieckim – zostali zatrzymani przez CBŚP (format mp4 - rozmiar 7.8 MB)

Powrót na górę strony