Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biega z pasją dla innych

Data publikacji 10.03.2017

Od 10 lat pracuje w mieleckiej komendzie. Od kilku lat jej życiową pasją jest bieganie, które nie tylko pozwala jej zachować doskonałą formę, ale przede wszystkim pomagać innym. Swoją pasją zaraża także kolegów z jednostki.

Mł. asp. Urszula Chmura z Komendą Powiatową Policji w Mielcu związana jest od 10 lat. Na co dzień jest oficerem prasowym, wspomaga także pracę policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną. Po służbie oddaje się swojej pasji, jaką jest bieganie. Pokonuje kolejne kilometry nie tylko po to, aby poprawiać swoje „życiówki”, ale przede wszystkim po to, by pomagać innym. Jak sama mówi, bardzo lubi swoją pracę. Służba dla innych, nowe wyzwania oraz odpowiedzialność, która idzie za obowiązkami służbowymi, bywaja stresujące. Sposobem na stres okazał się dla niej wysiłek fizyczny, a konkretnie bieganie, które jak mówi daje jej poczucie wolności, siłę i niezależność. Dodaje, że osiągniecie zamierzonego celu pozwala jej poczuć ogromną satysfakcję oraz determinuje do podejmowania nowych wyzwań, zarówno w bieganiu, jak i w życiu codziennym.

Urszula Chmura: „Choć nie mam na swoim koncie wielu sukcesów, oficjalnych startów, ostatnio przebiegłam dystans półmaratonu, a było to blisko 22 kilometry. Cały czas pracuję nad kondycją. Bieganie głównie jest moim hobby, sposobem na spędzenie wolnego czasu, śmiało mogę powiedzieć, że jest to coś, co kocham, a jeszcze większą radość sprawia mi, kiedy swoją pasją mogę pomóc innym”.

W grudniu 2016 r., mł.asp. Urszula Chmura oraz 10 innych policjantów z mieleckiej jednostki, których zachęciła do aktywności, wzięło udział w zimowym biegu charytatywnym na dystansie 10 kilometrów. Pieniądze, które zostały zebrane podczas tego biegu przekazano na świąteczne paczki dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu. Kolejny bieg charytatywny, w którym wezmą udział mieleccy funkcjonariusze, to 6-kilometrowy bieg pod hasłem "Biegniemy na maxa dla Maksia", który odbędzie się 11 marca. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie 6-letniego Maksymiliana, walczącego z chorobą nowotworową.

Sportowe hobby mł.asp. Urszuli Chmury, to przykład szczególnego zaangażowania w prospołeczne akcje charytatywne na terenie powiatu mieleckiego.

Życzymy jej dalszych sukcesów.

KWP w Rzeszowie / ig

  • Policjantka w radiowozie
  • Policjantka podczas charytatywnego biegu zimowego
  • Policjantka podczas charytatywnego biegu zimowego
Powrót na górę strony