Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas próby wyłudzenia kredytu

Data publikacji 23.01.2008

Nawet do 8 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów. Są oni podejrzewani o próbę wyłudzenia kredytów. Aby uzyskać pieniądze, posłużyli się sfałszowanymi dokumentami. To nie jedyny taki przypadek, jaki mają na swoim koncie. Jak ustalili śledczy, zatrzymani mogli wyłudzić nawet 15.000 złotych.

Wczoraj funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat podejrzewanych o wyłudzenie kredytu na podstawie sfałszowanych dokumentów. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, na Bielanach Wrocławskich w jednym z centrów handlowych. Jak ustalili policjanci mężczyźni chcieli uzyskać kredyt na zakup artykułów RTV i AGD w systemie sprzedaży ratalnej. Wartość kredytu wynosiła ok. 2000 złotych.

Jak się okazało, to nie pierwsza próba oszustwa zatrzymanych osób. Wcześniej mężczyźni co najmniej dwukrotnie wyłudzili takie towary jak telewizor, zmywarkę i telefon komórkowy. W sumie wyrządzili straty na co najmniej 15.000 złotych. Teraz policjanci wyjaśniają, czy zatrzymane osoby nie maja na swoim koncie więcej takich oszustw. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Powrót na górę strony