Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali warszawskie metro

Data publikacji 23.01.2008

Bielańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 35 lat, podejrzanych o kradzież materiałów budowlanych z terenu budowy metra. Dwaj sprawcy, z kontenera znajdującego się na budowie wynieśli rzeczy o wartości 547 złotych. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

We wtorkowe popołudnie strażnicy miejscy zostali wezwani do trzech awanturujących się mężczyzn, na terenie budowy metra, przy ulicy Kasprowicza. Po pewnym czasie, na prośbę strażników, na miejsce przybyła załoga policji. Policjanci wylegitymowali wszystkich mężczyzn. Marcin M. powiedział wówczas, że jeden z kolegów go pobił, drugi zaś cały czas przyglądał się i nie zareagował w żaden sposób, aby zapobiec dalszej bijatyce. Ponadto oświadczył, że widział jak dwaj jego kompani, przez okno jednego z kontenerów stojących na terenie budowy, podawali sobie jakieś materiały budowlane. Policjanci z sekcji prewencji postanowili sprawdzić torby, które obaj panowie mięli przy sobie.

Po sprawdzeniu okazało się, że Andrzej D. i Piotr K. mieli przy sobie materiały będące własnością firmy wykonującej prace przy budowie stacji metra. Obaj pracowali w jednej z firm podwykonawczych. Panowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia i przewiezieni do bielańskiej komendy. Na miejscu mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że Piotr K. miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Wielokrotnie byli notowani za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Dzisiaj 35- letnim Piotrem K. i 31-letnim Andrzejem D. zajmą się bielańscy dochodzeniowcy. Obu mężczyzną zostaną przedstawione zarzuty za kradzież. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony